Acasă Poliția informează! 19 sesizări prin numărul unic de urgență 112 au determinat intervenția polițiștilor...

19 sesizări prin numărul unic de urgență 112 au determinat intervenția polițiștilor dâmbovițeni

132
0

Acțiuni desfășurate de polițiști pentru siguranța cetățenilor

Pe parcursul zilei de ieri, 29 iulie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele impuse în contextul epidemiologic actual generat de virusul Sars-CoV-2.

Activitățile s-au desfășurat în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale ale M.A.I., și au vizat, în special, zonele aglomerate, centrele și societățile comerciale, dar şi mijloacele de transport în comun.

Pe raza întregului județ au fost desfășurate 19 acțiuni punctuale, fiind legitimate 1.460 de persoane, verificate 62 de societăți comerciale/ persoane fizice autorizate și controlate 86 de mijloace de transport persoane.

Totodată, forțele de ordine au fost angrenate în acțiuni pentru menținerea ordinii și liniștii publice, acestea intervenind la 33 de evenimente, dintre care 19 au fost sesizări prin numărul unic pentru apeluri de urgență 112.

În continuare, polițiștii dâmbovițeni sunt la datorie, zilnic fiind organizate noi acțiuni pentru siguranța cetățenilor.

Foto: Sebitoriale.ro